خاموش شدن آیفون در هوای سرد و حل این مشکل

تعداد امتیاز: 1

خاموش شدن آیفون در هوای سرد و حل این مشکل

حالا که فصل سرما فرا رسیده و ممکن است شما در فضای آزاد بخواهید از دستگاه خود استفاده کنید به عنوان مثال هنگامی که به ورزش صبحگاهی رفته اید اما خواهید دید که دستگاه قادر به کار کردن در هوای سرد نمی باشد و خاموش می شود در این مقاله به بررسی این مشکل می پردازیم و راه حلی برای رفع آن می گوییم.

فناوری باتری آیفون

باتری های آیفون از فناوری لیتیوم-یون استفاده می کنند که این فناوری رایج در باتری دستگاه هایی می باشد که قابل شارژ می باشند.پس هر دستگاهی که از این فناوری در باتری خود استفاده می کنند از این مشکل مستثنی نیستند.از جمله ویژگی های این نوع باتری می توان به سرعت شارژ بالا و دیگری اینکه برای شارژ دستگاه نیاز نیست منتظر بمانید تا شارژ دستگاه کاملا تمام شود.این نوع باتری ها در هوای سرد مقاومت درونی شان زیاد شده و ظرفیت آنها کم می شود.

اپل می گوید باتری دستگاه هایش در دمای 0 تا 35 درجه سانتی گراد به خوبی کار می کند به این دلیل که این باتری ها برای دمای بالا کالیبره شده اند و هوای سرد باعث کاهش ظرفیت آن می شود و این در صورتی است که اگر دستگاه شما 30% شارژ داشته باشد در هوای سرد خاموش خواهد شد(که مشکل باتری درسری های اول ساخته شده آیفون 6s حادتر هم می باشد).

حل مشکل خاموش شدن آیفون در هوای سرد

بهترین راه برای اینکه بتوانید از خاموش شدن دستگاه در هوای سرد جلو گیری کنید این است که آن را گرم نگه دارید و این یعنی دستگاه را نزدیک سطح بدن قرار دهید و از تماس آن با هوای سرد جلو گیری کنید و فقط در موارد اضطراری آن را از جیب خود خارج کنید همچنین در صورتی می توانید،آن را به شارژ متصل کنید تا در هوای سرد خاموش نشود.به این نکته توجه داشته باشید که هنگامی که دستگاه با مقداری شارژ در هوای سرد خاموش می شود آن را بلا فاصله راه اندازی نکنید چون به دستگه شما آسیب خواهد زد و همچین اگر آن را گرم نگه دارید و دستگاه را راه اندازی کنید خواهید دید که دستگاه شما با همان مقدار شارژ قبل از خاموش شدن و یا  مقداری کمتر شارژ دارد.

همچنین مشاهده کنید: اپل آیدی چیست-خرید اپل آیدی تائید شده ی آمریکا

افزودن اسلاید دلخواه از عکس های دلخواه در برنامه photos آیفون

new:آیفون های 6s که دارای مشکل باتری هستند یعنی آنهایی که رقم چهارم و پنجم سریال آن جزو ترکیبات زیر می باشند. برای اطلاع از شماره سریال(serial number) ابتدا به settings و بعد به general و در نهایت به about بروید. اگر رقم چهارم سریال شما جزو ترکیبات زیر بود می توانید به نمایندگی های اپل برای تعویض رایگان باتری مراجعه کنید.

Q3-Q4-Q5-Q6-Q7-Q8-Q9-QC-QD-QF-QG-QH-QJ

راه دوم:همچنین شرکت اپل این صفحه این صفحه را فقط به این موضوع اختصاص داده که می توانید سریال دستگاه خود را در قسمت مربوطه وارد کنید تا به شما بگوید که دستگاه شما شامل تعویض رایگان باتری می شود یا خیر و در صورت مثبت بودن گزینه هایی برای پیگیری مراحل آن موجود می باشد.

برای عضویت در کانال تلگرام ما کلیک کنید

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان