هک شدن یاهو دسامبر 2016

تعداد امتیاز: 0

هک شدن یاهو دسامبر 2016

هک شدن حساب بیش از یک میلیارد کاربر یاهو

یاهو در 14 دسامبر 2016 کشف کرده است که اطلاعات بیش از یک میلیارد کاربر در آگوست سال 2013 به سرقت رفته است و آن ها تازه به این موضوع پی برده اند و این یعنی اینکه هکر ها سه سال است که اطلاعات این کاربران را در اختیار دارند اما همچنان امکان دارد از اطلاعات شما سوء استفاده نشده باشد پس اقداماتی را باید جهت امن کردن حساب خود انجام دهید.

یاهو معتقد است که این حمله با استفاده از کوکی های جعلی انجام شده و این در صورتی امکان دارد که شخص ثالث بتواند به کد اختصاصی یاهو دسترسی پیدا کند و بتواند طریقه ی ایجاد کوکی های جعلی را یاد بگیرد همچنین یاهو دارندگان حساب های آسیب دیده را آگاه ساخته و کوکی های جعلی را باطل کرده است.گفتنی با کوکی های جعلی می توان به حساب افراد بدون داشتن رمز آن دسترسی پیدا کرد.

اطلاعاتی که از حساب کاربران به سرقت رفته شامل نام ،آدرس ایمیل ،پسورد ایمیل ،تاریخ تولد و در برخی موارد سوال امنیتی و پاسخ آن می باشد.تحقیقات نشان میدهد که اطلاعات به سرقت رفته شامل کلمه عبور محافظت شده،اطلاعات کارت های پرداختی و یا اطلاعات حساب بانکی نمی باشد زیرا اطلاعات کارت پرداختی و اطلاعات حساب بانکی در سیستم ذخیره نمی شوند.

اقدامات لازم جهت حفظ امنیت حساب یاهو

- به کاربران توصیه می شود که پسورد و سوال و پاسخ امنیتی خود را عوض کنند و اگر از پسورد و سوال و پاسخ امنیتی حساب یاهو خود بر روی هر حساب دیگری استفاده می کنید سریعا اقدام به تعویض آن ها نیز نمایید.

- حساب خود را چک کنید تا فعالیت مشکوکی در آن انجام نشود

- همچنین مراقب باشید تا هر ایمیلی را باز نکنید و از کلیک بر روی لینک ها و یا دانلود پیوست از ایمیل های مشکوک خودداری کنید و هوشیار باشید که اطلاعات شخصی خود را برای کسی ارسال نکنید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان